.

w

Η "ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ" ΤΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ Η "ΑΡΧΟΝΤΙΣΑ" ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ Η ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE 2 ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ SUPER LEAGUE 1 **Η Παναχαική Ολοταχώς στο τρένο της ανόδου!!**
1891 * - ΜΟΝΟ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - 26 ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 862 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ - 4 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ UEFA - 2 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ INTERTOTO - 7 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ- 1η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ

A►Το PANAXA-BLOG έχει σταματήσει την λειτουργία νέων αναρτήσεων . Το PANAXA-BLOG θα συνεχίσει να ενημερώνει τους φίλους της ομάδας μας φιλοξενώντας τα LING με όλα τα τελευταία νέα της Παναχαϊκής >>-

10 Απριλίου 2013

Η Παναχαϊκή φρέναρε τον Ολυμπιακό Βόλου

33η αγωνιστική Football league
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1-1

Η Παναχαϊκή φρέναρε τον Ολυμπιακό Βόλου των 9 ποδοσφαιριστών και έκανε ακόμα ποιο  άνετη την παραμονή της στην κατηγορία.

Οι δύο κόκκινες κάρτες, στο 68' στον Πετκάκη και στο 81' στον Καπετάνο, είναι γεγονός πως έδωσαν  τρομερό πλεονέκτημα στην γηπεδούχο ομάδα.
ΓΚΟΛ 0-1 Πινδώνης στο 28’, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 22’ με τον Καπετάνο.
ΓΚΟΛ 1-1 Στο 84’ με τον Περέιρα για τους γηπεδούχους.

Ο Ολυμπιακός Βόλου λαβώθηκε με δυο αποβολές και ανέκοψε ταχύτητα στην Πάτρα αφού δεν κατάφερε να πάρει το πολύτιμο τρίποντο .

Οι κοκκινόμαυροι ξεκίνησαν δυνατά και πίεζαν τον αντίπαλο στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα ώσπου οι Βολιώτες κατάφεραν να προηγηθούν με τον Πινδωνη στο 28’ ενώ λίγο νωρίτερα είχαν δοκάρι με τον Καπετάνιο.

Μέχρι το τέλος του 1ου ημιχρόνου η Παναχαϊκή δεν μπόρεσε να αντιδράσει με την υπεροχή των φιλοξενούμενων να είναι αισθητή .
Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες της Παναχαικής ήσαν νωθροί , φλύαροι με την μπάλα και χωρίς φαντασία ,  παίζοντας ποδόσφαιρο κυρίως στον χώρο του κέντρου ενώ οι φιλοξενούμενοι φύλαγαν τα νότα τους .

Οι παίκτες του Ολυμπιακού Βόλου δεν μπόρεσαν τελικά να διασφαλίσουν την νίκη τους αφού στην συνέχεια έχασαν την αριθμητική τους ισορροπία μένοντας με εννέα παίκτες, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη των Πετκάκη (68’) και Καπετάνου (81’).

Η Παναχαϊκή εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή και πίεσε τους φιλοξενούμενους στα τελευταία λεπτά του αγώνα πετυχαίνοντας την ισοφάριση στο 84΄με γκολ του Περέιρα ενώ αν στο 87' ο ίδιος παίκτης αν  ήταν ποιο προσεκτικός θα μπορούσε να κάνει την ολική ανατροπή του σκορ.
 Ο αγώνας έγινε παρουσία 1.000 περίπου θεατών ανάμεσα τους και 40 περίπου φιλάθλων που ταξίδεψαν από τον Βόλο.

Μικρή ένταση δημιουργήθηκε με την παρουσία στην  θύρα 2 του πρώην γενικού αρχηγού της Παναχαικης Πέτρου Σταθάκη ο οποίος παρακολούθησε τελικά τον αγώνα από την θύρα 3.

Ο Αλέξης Κούγιας έφτασε στο γήπεδο κατά την διάρκεια του 2ου ημιχρόνου.

Ένταση υπήρξε πέριξ του γηπέδου  μετά το τέλος του αγώνα ανάμεσα σε μικρή μερίδα φιλάθλων των δυο ομάδων.

Σύμφωνα με πληροφορίες του patrastimes.gr  με άγνωστο μέχρι στιγμής τρόπο, συνεπλάκησαν οπαδοί των δύο ομάδων μεταξύ τους στην οδό Νοταρά με αποτέλεσμα ένας νεαρός φίλαθλος του Ολυμπιακού που επέβαινε σε Ι.Χ.
αυτοκίνητο να τραυματιστεί ευτυχώς ελαφρά.Στο σημείο έσπευσαν δυνάμεις της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. όμως οι νεαροί είχαν αποχωρήσει.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουτσιαύτης (Άρτας) Γεωργάρας (Άρτας), Στόικος (Κέρκυρας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 30' Λίτσης, 42' Τέλλος, 55' Πετκάκης, 66' Πετκάκης /  6' Καπετάνος, 46' Ολισε, 67' Σπίνουλας, 88' Κοκκίνης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 66' Πετκάκης, 81' Καπετάνος

Παναχαϊκή: Πίτκας, Σπίνουλας, Λίτσης (75’ Περέιρα), Τέλλος, Κοκκίνης, Βάντερσον (64’ Γ. Κοιλιάρας), Καραμανλής, Παμπόε, Βασιλαντωνόπουλος, Ν' Τζιοντό (41’ Δ. Κοιλιάρας), Γκούρτσας
Ολυμπιακός Βόλου: Γκίτκος, Πετκάκης, Κατσιαρός, Παλαιολόγος, Κωστούλας, Ολίσε, Πινδώνης, Καπετάνος, Γιενγκά (84’ Καρράς), Μπρέσκα (69’ Γόγολος), Σολάκης (78’ Μπολάτι)

Δημοσίευση σχολίου

Για παρατηρήσεις-Και δημοσίευση των δικών σας αναρτήσεων Όποιος θέλει να επικοινωνεί μαζί μας στο jokerpge@yahoo.gr
---------------------
ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ

ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΩΙΝΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ 10:00-12:00 ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 18:00 Ο ΑΛΕΞΗΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ